Zachęcamy wszystkich do jazdy na rowerze

Końca zimy wprawdzie póki co nie widać, ale wydaje się, że to już ostatni dzwonek, ażeby kupić rower po promocyjnej cenie. Nie od dnia dzisiejszego przecież wiadomo, że przed sezonem ceny potrafią być sporo niższe niż w jego trakcie.

Zaczynając rozmyślanie na temat zakupu nowego „bicykla” powinno się odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – rower górski, rower miejski, a może crossowy ? Ten 1-szy oczywiście przyda się gdy będziemy chcieli poruszać się po bezdrożach. Wybierając MTB warto oczywiście wziąć pod uwagę rozmiar kół. W ostatnich latach prawdziwą furorę zrobiły rowery na 29-cio calowych kołach, a ostatnimi czasy coraz popularniejsze robią się koła mające 27.5 cali. Użytkownicy chwalą sobie jazdę na takich jednośladach i w wielu sytuacjach twierdzą, że do klasycznych 26-stek już całkiem prawdopodobne, że nie wrócą. Warto jednak poświęcając własny czas przetestować różnicę, bo w jaki sposób wiadomo – co człowiek, to opinia.

Jeżeli natomiast przede wszystkim poruszamy się po mieście i cenimy sobie komfort, to nie powinieneś mieć najmniejszych uwagi i wybór powinien paść na rower miejski. A może jednakże cross? O ile nie potrafimy niedwuznacznie zdecydować się na którąś z wymienionych wyżej opcji, to można skusić się w tym momencie na crossa.

Sklep stacjonarny, czy ma możliwość sklep z rowerami on-line ? Przymiarka w tym pierwszym z pewnością nie zaszkodzi, ale często i tak zapewne zdecydujemy się na zakup w tym drugim. Cena to przecież wciąż czynnik decydujący, a taniej w znaczącej liczbie sytuacji jest przecież w internecie. Nabywając jednoślad należy się również zaopatrzyć w akcesoria do rowerów. Lampki, czy kask to absolutne minimum!

Sprawdź: sklep rowerowy.

Dodaj komentarz