Terapia rehabilitacyjna kapitalnym rozwiązaniem dla pacjentów po wypadku

Prawie każde złamanie to bardzo duża trauma dla człowieka. Nie ma się z resztą czemu dziwić, w końcu tego typu przykre sytuacje nie spotykają nas codziennie, a gdy już się zdarzą czynią nas niezdolnymi do samodzielnego funkcjonowania. Na szczęście kości zrastają się szybko i w szpitalu nie zostajemy na zbyt długo, natomiast to dopiero początek drogi do odzyskania pełnej sprawności.

Bezpośrednio po wyjściu na ulicę ze szpitala, musimy zarejestrować na rehabilitację. Dzięki niej odbudujemy mięśnie, które w okresie pobytu w szpitalu i unieruchomienia kończyny z pewnością straciły na sile. O ile mieliśmy złamaną nogę, całkiem możliwe, że będziemy od nowa uczyć się chodzić. Dlatego pragniemy podkreślić jak ważny jest tutaj świetny kinezyterapeuta, który będzie znał się na rzeczy. Rehabilitacja przeprowadzona po łebkach bardzo opóźni nasz powrót do pełnej sprawności, a może dosłownie wywołać dodatkowe dolegliwości. Przede wszystkim jednakże, rehabilitant wstępnie oceni czy nasze kości pozrastały się dobrze i czy nie ma dodatkowych zagrożeń.
Powyższe kwestie są bardzo istotne, ponieważ raz zdarzają się przypadki gdy kiepsko zrośnięte kości powodowały bóle, albo w ogóle utrudniały poruszanie się. Wówczas niestety będzie należało ponownie odwiedzić szpital, niemniej jednak nie gorzej dowiedzieć się o tym szybciej niż w przyszłości. Leczenie po złamaniach może obejmować także konieczność przyjmowania dodatkowych leków, zarówno przeciwbólowych jak i stymulujących przyrost mięśni – dzięki temu szybciej będą mogły się one zregenerować. Część z takowych leków dostępna jest jedynie na receptę, a zatem zaniechanie rehabilitacji odetnie nas od sposobów ich przyjmowania. Odradzamy jak możemy próby powrotu do normalnej aktywności bez rehabilitacji, może się to skończyć powtórnym złamaniem, a nawet jeszcze gorszymi konsekwencjami.
Podsumowując temat, trzeba pamiętać ażeby w każdym momencie zajmował się nami dobry rehabilitant, gdy jesteśmy bezpośrednio po poważnym urazie albo złamaniu kończyny. Umożliwi nam to na szybki powrót do pełnego zdrowia, a też ustrzeże nas przed poważnymi konsekwencjami, które mogłyby wystąpić przy próbach rehabilitacji na swoją rękę, kiepskiej fizjoterapii, czy co gorsza próbach powrotu do pełni obciążeń z dnia na dzień.

Źródło informacji: rehabilitant Trójmiasto

Dodaj komentarz