Sprawdzony program do JPK

Jednym z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. Ostatnimi czasy na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było naprawdę głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim biznesie. Prawidłowe rozliczanie faktur jest nieprawdopodobnie kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może generować od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak dużej skali bardzo łatwo jest się pomylić, ale ten błąd może kosztować waszą firmę nawet kilka tyś. złotych. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje bardzo prosty sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK automatycznie rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już nigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest bajecznie prosty w obsłudze, gdyż wystarczy jedynie zeskanować dokument. Na tej bazie zostanie starannie rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego lub odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy jedynie wpłacić odpowiednie pieniądze dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, profesjonalnego kodu do rozliczania faktur, to zdecydowanie warto w końcu zainwestować w niego własne pieniądze. Program JPK nie jest zbyt sporym wydatkiem, a w znacznym stopniu ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Zobacz także: program JPK.

Dodaj komentarz