Producent domów z bali

Dokonanie właściwego wyboru względem tartaku, jaki przygotuje dla nas drewno na budowę domu, może nam zająć dość dużo czasu. Sprawdzenie proponowanego drewna, jak i jego czasu sezonowania jest pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić. Dodatkowo powinno się zwrócić uwagę na rejon pochodzenia drewna, w jaki sposób i na wilgotność powietrza, w której było ścięte.

Częstokroć domy z drewna są bowiem spękane na zewnątrz. Powodem jest zła wilgotność powietrza, w jakiej drewno schło. Polega to na szybszym wysuszeniu warstwy bielastej, przy mokrej warstwie twardzielowej. W 90% przypadków drewno spękane na zewnątrz jest mokre w środku, czyli nie nadaje się do użycia przy budowie.

Szukanie firmy produkującej domy z bali powinieneś zacząć od sprawdzenia drewna, jakie posiadają. Jednym z najlepszych są drewna sprowadzane z Norwegii, dęby szypułkowe i bezszypułkowe , a dodatkowo cisy. Producent domów z bali norweskich posiada silne przebicie na rynku. Wynika to z tego, że bale przygotowane na rynek skandynawski, gdzie temperatura jest niska i panuje wilgoć, mają osiągnięty stan powietrzno suchy, w jaki sposób i punkt nasycenia włókien na załamaniu 9 %. Są to drewna zbudowane do tworzenia.

W Polsce często wykorzystywane są dęby, wiązy i jesiony ze względu na budowę mikroskopową włókien oraz dodatkowo na swoją wytrzymałość, wynikającą z twardzielowości drewna. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością stosowane są też drewna iglaste, jak jodły, modrzewie i sosny. Istotą jest też fakt, że są to drewna trwałe i przystosowane do wysokiej wilgotności. Nie wykorzystuje się lip i topoli włoskiej, gdyż są to drewna miękkie i przystosowane do rzeźb, a nie do konstrukcji.

Zobacz: domy z bali.

Dodaj komentarz