Pisanie bloga internetowego – zajęcie dla najwytrwalszych

Wiele firm zastanawia się nad sensem prowadzenia firmowego bloga online. Co on właściwie może nam dać? Pewnie częściej może zaszkodzić niż pomóc – tak myśli wielu właścicieli czy również marketerów. Tymczasem jest to błędne myślenie, a blog może być fantastycznie skuteczny i pomocny w wielu kwestiach dotyczących funkcjonowania firmy.

Blog to głównie sposób na dzielenie się życiem firmy Ludzie są zainteresowani tym, co dzieje się wewnątrz organizacji, a poprzez bloga internetowego możemy łatwo to przekazać. Nie chodzi tutaj zresztą tylko i wyłącznie o nowe produkty czy kwestie związane z nowinkami technologicznymi. Istotne są również kwestie powiązane z atmosferą w zespole czy z imprezami integracyjnymi. W ten sposób można zaprezentować zespół zwyczajnie jako fajnych, intrygujących ludzi, a samo przedsiębiorstwo jako miejsce, w którym woli się pracować.
Dzięki prowadzeniu bloga internetowego możemy pochwalić się też swoją wiedzą ekspercką. Jeżeli jesteśmy profesjonalistami w jakiejś dziedzinie, to dlaczego nie chwalić się własną wiedzą? Blog jest do tego znakomitym medium. W bardzo wielu sytuacjach mamy przeświadczenie, że poprzez takie dzielenie się informacjami stracimy klientów – nic bardziej mylnego. Więcej możemy ich pozyskać, niż stracić. O ile osoba zainteresowana naszymi usługami zobaczy, jak dobrze opisujemy określony problem, to będzie znacznie bardziej chętna do współpracy z nami.
Artykuły blogowe to w każdym momencie też dodatkowy content, którym możemy dzielić się ze światem. Jednocześnie, jeśli blog jest na tej samej domenie, co strona sklepowa/ofertowa, to możemy uzyskać dodatkowy ruch na stronie głównej. Dla nas to sytuacja typu win to win!
Nie bójcie się prowadzić bloga internetowego, bo może to przynieść mnóstwo korzyści. Powinno się jednak oprócz tego pamiętać, żeby na blogu przedstawiać jedynie treści wysokiej jakości, bo wiele osób właśnie z tymi treściami może utożsamiać potem naszą firmę.
Zobacz więcej: http://zapisanehistorie.wordpress.com.
Sprawdź również informacje na stronie: http://zaplanujwyjazd.bloog.pl.

Dodaj komentarz