Obrót bitcoinami

W Polsce jeszcze większą popularnością cieszą się waluty kryptograficzne, nazywane też kryptowalutami. Stanowią one część rozproszonego systemu księgowego, jaki bazując na kryptografii, pozostawia dane o stanu posiadania. Właśnie istnieje ponad 300 kryptowalut, a za najpopularniejszą uznaje się bitcoin, wprowadzoną w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto.
Bitcoin przechowuje się w wyznaczonym pliku portfela. To, jaki portfel bitcoin wybierzemy, zależy od kilku głównych kwestii, jak to można jaką kwotę planujemy w nim przechowywać, jakie środki bezpieczeństwa nas zadowalają, za poradą ilu i jakich urządzeń elektronicznych będziemy skorzystać z bitcoin itp.
Przy naszej przygodzie z kryptowalutami, warto zainteresować się „kranami”. Krany bitcoin to strony, które rozdają bitcoiny za free – wystarczy odwiedzić daną stronę, obejrzeć jakiś materiał reklamowy albo wytworzyć zadanie społecznościowe. 
Sposoby zarobku są niewyczerpane – można również zaangażować się w rozgrywki pokera albo handlować na bitgiełdzie.
W Polsce, choćby obrót i wydobywanie bitcoinów jest legalne, to kryptowaluty nie są uznane za urzędowy instrument finansowy, nie posiadają też statutu waluty. Sytuacja przeciwnie ma się w Niemczech, gdzie jest to legalna waluta, która dopuszczana jest do indywidualnych transakcji, czy skrajnie w drugą stronę, w Tajlandii, gdzie transakcje wirtualnymi walutami są nielegalne.
Nie może się wydawać to natomiast dobrą polityką finansową, skoro bitcoiny zyskują coraz większą popularność i znaczenie.

Dodaj komentarz