Która szczoteczka do zębów dla kogo

Wybór szczoteczki zawsze powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, niemniej jednak także stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W przypadku osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i równocześnie także płytko osadzone nerwy, odpowiednim wyjściem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Jednocześnie też nie sprawia krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, też musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj głównie na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca również może go posiadać niedużo. Fluor, który jeszcze jakiś czas temu wychwala no, jako najlepszy sposób na to, by zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w sytuacji problemów z szyjkami zębowymi oraz nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru powinno się dostarczać. W takiej okoliczności konieczne jest też stosowanie tylko delikatnych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest przede wszystkim do codziennej higieny zębów osób, które mają problemy z krwawieniem dziąseł paradontoza , a ponadto z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W sytuacji takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma sposobów powstawania małych stanów zapalnych, które w przyszłości mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze kłopoty. Zwracając uwagę na te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany w każdej sytuacji indywidualnymi cechami.

Dodatkowe informacje: Curaprox.

Dodaj komentarz