Kiedy popsuje się komputer –

Komputer, jak każda pozostała elektronika ma możliwość się zepsuć. Przeciętny Kowalski naprawić go sam nie potrafi. I tutaj z poradą przychodzi serwis komputerowy. Oddajemy uszkodzony, odbieramy naprawiony. Z całą pewnością wszystko za odpowiednią opłatą, niekoniecznie niską. Wystarczy bowiem, że uszkodzeniu ulegnie płyta główna czy procesor. W tym wypadku rozsądnie będzie zastanowić się nad kupnem całkowicie nowej jednostki.

Ze stuprocentową pewnością decyzja należy do nas, a serwis wykona to czego czekamy, jednakże polecam się zdać na praktykę ludzi, którzy komputerami zajmują się od lat.

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy oddawaniu komputera do serwisu i przy jego odbiorze?

Nie trzeba dołączać do komputera żadnego zewnętrznego sprzętu typu karty pamięci, pamięci flash itp. Serwis za to nie bierze odpowiedzialności. Prócz tego, są to rzeczy dosyć drobne i łatwo o ich zawieruszenie. Także przy przekazywaniu komputera do naprawy, warto opisać co się działo chwilę przed uszkodzeniem komputera. Na pewno serwisant o to zapyta. Umożliwi to szybciej zidentyfikować usterkę co zaoszczędzi nas czas i pieniądze.

Kiedy odbieramy jednak komputer z naprawy, poprośmy dla naszego bezpieczeństwa, by komputer został włączony. Posiadamy do tego prawo, ponieważ jak wiadomo, reklamacji po odejściu od kasy nie uwzględnia się. Ze stuprocentową pewnością serwis winien jest dać nam zapewnienie na wykonaną usługę, to nie ulega uwagi.

Podsumowując, oddając komputer w ręce serwisu, postarajmy się przekazać jak najwięcej treści na temat usterki. Warto zdawać sobie sprawę żeby z komputera usunąć wszelki zbędny sprzęt, aby się w czasie naprawy nie zawieruszył. Warto również, gdy komputer jest w serwisie, poprosić o jego wyczyszczenie. Powinno to znacznie usprawnić jego pracę.

Więcej: serwis komputerowy.

Dodaj komentarz