Jak leczyć ból pleców – fizjoterapeuta Warszawa

Bóle pleców mogą być objawami różnych chorób. Z tego powodu, jeśli dolegliwości utrzymują się nieustająco, warto skontaktować się ze specjalistą. Jest to ważne priorytetowo wtedy, jeżeli już cierpimy dodatkowo na choroby stawów albo osteoporozę. Bóle pleców mogą być wtedy oznaką zaostrzenia się objawów schorzenia. Jeśli nie jest to aż tak poważne, lekarz ma możliwość zalecić nam wizytę u fizjoterapeuty.

Oprócz przebycia stosownej terapii, polecam dowiedzieć się, co możemy zrobić samemu dla naszego zdrowia. W dużej liczbie przypadków przyczyna bólu pleców jest uchwytna i można ją zlikwidować. Czy twoja praca wymaga spędzania wielu godzin w tej samej pozycji? Ma możliwość wciąż siedzisz za biurkiem albo stoisz wykonując wiele czynności? To w ogromnej liczbie przypadków jest powód bólu stawów i kręgosłupa.

Masaże, stymulacje prądem i ultradźwiękami, które zastosuje fizjoterapełta na 100 procent pomogą, niemniej jednak nie zlikwidują samego kłopotu. Specjalista powinien udzielić nam informacji, jak leczyć ból pleców we własnym zakresie (bóle krzyża). Wymaga to zwykle niedużo pracy, niemniej jednak konieczna jest systematyczność. Wiele łatwych ćwiczeń można wykonywać dosłownie w czasie przerwy w pracy. To z całą pewnością pozwoli odciążyć mięśnie i stawy i poprawić nasze zdrowie ogólne.

Fizjoterapia ma możliwość pomóc nam też wtedy, kiedy bóle pleców są efektem kontuzji w trakcie uprawiania sportu. Chociaż pierwsze kroki najlepiej jest skierować do lekarza, to po wstępnym leczeniu można skorzystać z usługi rehabilitacji. To dziedzina nadal niedoceniana, tymczasem może znacznie skrócić czas powrotu do zdrowia.

Kliknij także: Projektowanie wnętrz oraz dodatkowo meble kuchenne na wymiar Zielonka.

Dodaj komentarz