Do pracy w biurze – etykiety papierowe

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako ewentualni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą wręcz wyścig o jak najbardziej wymyślną etykietę. I nie jest ważne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Posiadają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

Ażeby te efekty uzyskać, w dużej liczbie przypadków nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” i tak dalej. Hasła te, żeby zostały widoczne są na tle jaskrawych barw, żeby aktualnie rzucały nam się w oczy.

Jaka więc jest różnica pomiędzy etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie używa się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Zasadniczym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym wyjściem od tych foliowych, zatem jeżeli już uwarunkowania przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, wykorzystuje się papier. Analogicznie, o ile opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne okoliczności niekorzystne, należy zastosować etykietę foliową ażeby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to bardzo ważne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym dosłownie najmniejsza zmiana, czy też przerwa stwarza brak sposobności jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś zwyczajne i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.

Dodaj komentarz